+90 5458161618
info@boksacademy.com
Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortaklaşa yürütülen spor liselerinde ilk adımlar atıldı ve ilk boks lisesi Sivas’ta açıldı
Sivas'ta Boks Lisesi Açılıyor

Türkiye’de sporun ve boksun gelişimi açısından boksun okullara yayılmasının ve burada yetiştirilecek boksörlerin Ülke sporuna kazandırılmasının önemi çok büyüktür. Nihayet Sivas’ta bir boks lisesinin temelleri atılmış durumda. Okulların kulüpleştirilerek Anadolu’nun dört bir yanında faaliyet göstermesi Türk boksu açısından son derece önemlidir. Bu anlayışla Spor bakanlığı  ve Milli Eğitim Bkanlığı tarafından ortaklaşa yürütülen bbir proje ile artık Türkiye’de her bir okul kulüpleştirilecek.

“Son başvuru 23 Haziran’da”

Projenin pilot ilinin Sivas olduğunu hatırlatan Başkan Gözgeç, “Birbirinden farklı olimpik branşta hizmete açılacak olan spor liseleri Anadolu’nun dört bir yanında ülkemiz spor kültürüne çok önemli değerler kazandıracak. Son başvuru tarihinin 23 Haziran olduğu bu önemli projede öğrenci kardeşlerimiz öncelikle sınava tabi olacak. Sınavda başarılı olan öğrenciler yatılı ve/veya gündüzlü olarak okulumuza yerleştirilecek. Sivas’taki okulumuzda yatılı ve gündüzlü sporcularımız olacak ve temel boks eğitimi alacaklar.”

Başvuru için gerekli belgeler

Sivas Ahmet Ayık Spor Lisesi’nde gerçekleşecek eğitim için Sivas ve çevre iller öncelikli olmak üzere başvurular alınacaktır.

Başvuruda öğrenim belgesi (ortaokul diploması veya çıktısı), nüfus cüzdanı fotokopisi, iki adet vesikalık fotoğraf ve sağlık belgesi gerekmektedir. Başvurular Ahmet Ayık Spor Lisesi’ne şahsen yapılacak olup, Türkiye Boks Federasyonu’na ‘boksfederasyonu@hotmail.com’ adresinden bilgi verilmesi halinde süreç federasyon tarafından da takip edilecektir.

Yorum
wapp.pngWhatsApp
kmk® | web tasarım programları ile hazırlanmıştır.