+90 5458161618
Fenerbahçe Boks Kulübü ve Almanya’dan TG Worms boks takımları arasında Fenerbahçe Boks Şubesi’nin kurucularından ve Fenerbahçe’de1962-66 yılları arasında başkanlık yapmış İsmet Uluğ anısına bir Boks Gecesi düzenlendi.
Ringde Dostluk Kazandı Fenerbahçe Boks 4-4 Berabere KaldıMaltepe Yalçın Kızılay Spor Salonu’nunda Boks Academy ev sahipliğinde organize edilen gecede iki takım arasında 56, 60, 64, 69(2), 75, 81, 91 kilogramlarda AIBA Amatör boks müsabakası talimatlarına göre gerçekleştirilen toplam 8 maç yapıldı.

Geceye; Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Fenerbahçe Amatör Şubeler Koordinatörü Fikret Çetinkaya Boks Şube sorumlusu Mert Öztemel Olimpiyat 2.si boksörümüz Atagün Yalçınkaya ve oyuncu Sarp Levendoğlu da katıldı.

Zeynep Tandoğan’ın sunumuyla renklenen gecede Arif Akpınar, şarkılarıyla boks severlere eğlenceli dakikalar yaşattı. Ayrıca Boks şube sorumlusu Mert Öztemel, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’a katkılarından dolayı bir plaket takdim etti.

Boks sevenlerin yoğun ilgi gösterdiği gecede müsabakalar 3’ar dakikalık 3’er raund üzerinden gerçekleştirildi.

Fenerbahçeli ve Alman boksörlerin kıyasıya mücadelesinde; 60 kiloda Tarık Sözer, 64 kiloda Adem Furkan Avcı, 75 kiloda Evren Tibukoğlu, 81 kiloda Gençkan Yağmur rakiplerini mağlup ederken; 56 kiloda Murat Şakarcı, Sharafa Raman'a, 69 kiloda Yakup Şener, Magomed Schachidov'a, 69 kiloda Tolga Doğan, Olcay Şimşek'e ve 91 kiloda Baki Yalçın da Marek Vanecek'e kaybetti.

Karşılaşmaların ardından kazanan boksörlere madalyaları takdim edildi. Ayrıca TG Worms boks kulübüne de katılımlarından dolayı teşekkür plaketi verildi.

Boks gecesinde büyük emeği olan ve organizasyon sorumlusu olan olimpiyat 2.si boksörümüz Atagün Yalçınkaya;

Güzel bir boks gecesi düzenledik.Bu tarz boks geceleri bizlere destek sağlandığı taktirde devam edecek.Eylül ayında bir boks gecesi daha düzenlemeyi düşünüyoruz.Benim asıl hedefim profesyonel boks müsabakaları ve geceleri düzenlemek.Fenerbahçe stadyumunda 50.000 boks seyircisi önünde dünya şampiyonluğu unvan maçları düzenlemek.İnşallah bu büyük rüya gerçeğe dönüşür.Emeği geçen herekese teşekkür ediyorum diye konuştu

Yorum
wapp.pngWhatsApp