+90 5458161618
info@boksacademy.com
Eğer boksun sadece güçlü ve sert insanlar için olduğunu düşüyorsanız, yanılıyorsunuz. Boks günümüzdeki en popüler sağlık ve kondisyon sporlarından biridir ve eğer aradığınız şey fit, sağlıklı ve güçlü bir vücutsa, boks tam aradığınız spor olabilir.
Neden Boks?

Antrenmanlarda çok eğlenecek, yeni insanlar tanıyacak, hem kendinizi savunmayı öğrenecek hem de sağlıklı, fit, güçlü ve kondisyonu yüksek bir vücuda sahip olacaksınız.

Amaç Nedir?

Boks profesyonel olarak ilerleyebileceğiniz bir spor olduğu gibi, sadece sağlıklı olmak, kendinizi savunmak ve fit kalmak için de yapabileceğiniz bir spordur.  Eğitmeninizle bire bir çalışarak; hem teknik hem de vücut gelişiminizi kısa vadede hissedebileceğiniz gerçek anlamda dövüşmeniz gerekmeden yapabileceğiniz bir dövüş sporudur.

Grup Dersi mi Bire Bir Özel Ders mi?

Her ikisi de amacına hizmet edecektir. Grup derslerinde daha çok insanla tanışıp, kendi seviyenizdeki sporcularla birlikte gelişim gösterirken; özel derslerde birebir çalışma imkânı olduğu için bütün ilgi sizin üzerinizde olacak ve hareketlerinizi izlemek sizin kişisel gelişiminizde çok daha hızlı ilerlemenize katkı sağlayacaktır. İki sistemin de kendine göre avantajları vardır ve her ikisi de herkes için uygundur.

Antrenörler kimlerdir bana yeteri kadar faydalı olabilirler mi?

Antrenörlerimiz Boks, Kickboks, Taekwondo, Wushu veya çeşitli dövüş sporlarının hepsinden biraz anlayan ya da hobi olarak dövüş sporları ile uğraşıp sonradan kendini bu işin eğitmeni olarak nitelendiren kişilerden değil Olimpiyat 2.si ve Avrupa şampiyonu milli sporcumuz Atagün Yalçınkaya önderliğinde kendi branşında milli sporculardan kurulu profesyonel bir ekiptir. Antrenörlerimizin bilgi sahibi oldukları tek dal kendi branşlarıdır.

Antrenmanda beni neler bekliyor?

Antrenmanlar genelde bir saat sürmektedir. Haftada kaç ders alınacağı kişinin yoğunluğuna göre değişir. Haftada bir ders almak da üç ders almak da bir çözümdür. Fark; gelişme hızında olacaktır.

Derslerin başlangıcında ısınma hareketleri çok önemlidir. Bunlar derslerin olmazsa olmazıdır. Bir boks dersinde boks tekniklerinden önce; her sporda kullanacağınız bu önemli hareketleri öğrenmeniz gerekmektedir. Ayak duruşu ve hareketleri, gard duruşu, direk, kroşe ve aparkat vuruşlar, savunma, ileri, geri, yana vuruşlar, gövdeye vuruşlar ve bunların hepsini harmanlayıp kombine vuruşlar genel olarak başlangıç seviyesinde öğrenilir. Tüm vuruşlar öğrenildikten sonra eşli çalışmalar, kum torbası ip atlama ve boks antrenmanının içinde olan tüm antrenman metotları antrenman programına göre farklı şekilde uygulanır.

Dersler başlayınca birçok değişik çalışma sizleri bekliyor olacak! Hocanızla bire bir çalışma, , istasyon hareketleri (crossfit) ,çeşitli koordinasyon ve kondisyon hareketleri, profesyonel tartan pistte koşu, fizik ve ağırlık çalışmaları vb. gibi antrenörler eşliğinde birçok çalışma yapmanız gerekecektir.

wapp.pngWhatsApp
kmk® | web tasarım programları ile hazırlanmıştır.