+90 5458161618
info@boksacademy.com
Ukrayna’nın Kherson şehrinde düzenlenen Nikolai Manger Memorial Uluslararası Boks Turnuvası’nda milli boksörlerimiz 1 altın, 3 gümüş, 1 bronz kazandı
Milii Boksörlerden 5 Madalya

Boksörlerimiz Ukraina Boks Turnuvasında

 

17-23 Nisan tarihlerinde düzenlenen organizasyonda ülkemizi Tolgahan Öztürk (49 kg), Ömer Koç (52 kg), Selçuk Eker (56 kg), Hakan Doğan (60 kg), Volkan Gökçek (64 kg), Önder Şipal (69 kg), İhsan Erdoğan (75 kg), Burak Aksın (91 kg), Eren Uzun (+91 kg) temsil etti.

Farklı ülkelerden çok sayıda sporcunun katılığı şampiyonada 56 kg milli sporcumuz Selçuk Eker altın madalyanın sahibi olurken, 64 kg'de Volkan Gökçek, 75 kg'de İhsan Erdoğan ve 91 kg'de Burak Aksın gümüş madalya kazandı. 49 kg temsilcimiz Tolgahan Öztürk ise organizasyonu 3. olarak tamamladı ve bronz madalyanın sahibi oldu.   

Türkiye Boks Federasyonu Başkan Eyüp Gözgeç, şampiyonada ter döken tüm sporcuları tebrik ederek, "Bu tür uluslararası organizasyonlarda gelen madalyalar bize hem moral oluyor hem de yol haritamızın doğruluğu konusunda fikir veriyor. Hedefimiz 2020 Olimpiyatları, bu hedef doğrultusunda çalışmalarımız devam edecek" dedi.

Şampiyon olan sporcularımızdan Selçuk Eker ise;

Ukrainada düzenlenen boks turnuvası bizler için iyi bir tecrübe oldu. Önümüzde 1. si yapılacak İslam oyunları var.Burda eksiklerimizi görme fırsatı oldu. Şampiyon olduğum için çok mutluyum performansımı islam oyunları ve bu yıl düzenlenecek Avrupa boks şampiyonasındada sğrdğrmek istiyorum. Boks Milli takımına bu yıl dahil olan kübalı boks antrenörümüz ile çalışıyoruz ve bir uyum süreci içerisindeyiz fakat çok çabuk adapte olduğumuzu düşünüyorum diye konuştu.

Yorum
wapp.pngWhatsApp
kmk® | web tasarım programları ile hazırlanmıştır.