+90 5458161618
info@boksacademy.com
Bu hafta AIBA heyeti, 2016 sonunda ilk Gençlik Dünyası Şampiyonası altını kazanan ulus için daha fazla başarı kazanmak amacıyla Ulusal Federasyon ile bir dizi toplantı ve ziyaret için İskoçya'ya geldiğini gördü. ABBC nitelik turnuvası Ufukta biz yaklaşık 40 yıldır içerdiği sportif gelişmelere ilişkin perspektifini elde etmek için, 2010'dan beri Boxing Scotland'ın Performans Direktörü ve Ulusal Teknik Direktör olan Mike Keane ile konuştık.
 Mike Keane, Boks İskoçya Performans Direktörü ve Ulusal Teknik Direktör

Boks konusunda uzun ve seçkin bir kariyer yaptınız, fakat ne zamandan beri İskoçya'nın milli takımının bir parçası oldunuz?

 

2006 yılından beri Melbourne'da çeşitli Çok Uluslu Turnuvalar ve Gençlik Topluluk Oyunları'na katılan 2005 yılından bu yana Ulusal Kurul'da yer aldım. Takımımı Commonwealth Oyunları için Delhi'ye götürdüğüm 2010 yılından beri Ulusal Antrenörüm ve 2015'ten beri Performans Direktörüyim.

 

Yeni uzun vadeli düşünme ve 2009'dan bu yana beş yıllık planların uygulanması sonucunda İskoç boksu ne kadar ileri gitti?

 

Performans açısından, 2016'da bir Dünya Şampiyonası altın madalyasıyla ve AOB Yarışmalarında düzenli olarak madalya kazanan en iyi sonuçlarımızı elde ettik. Eğitsel bir bakış açısı ile, yalnızca ulusal seviyedeki koçlarımızın en güncel yöntemleri ve süreçleri almasını değil, aynı zamanda Hükümet tarafından tanınmış bir nitelik kazanılan, kıskanılacak bir koç eğitim sistemine sahibiz. Yüksek Performans Merkezi sayesinde, artık tüm eğitimlerimizi merkezi bir merkezde sunuyoruz.

 

Şu ana kadar Boks İskoçya'yla kariyerinizdeki en önemli nokta ne oldu?

 

Dürüst olmak gerekirse sadece bir tanesine sıkıştırmak zordur, ancak Delhi 2010 (altın, gümüş ve bronz madalya kazandığımız zaman), Glasgow 2014 (iki altın ve iki bronz) ve tabii ki kazandığımız son altın madalyayı elde etmek zordur. 2016'daki AIBA Dünya Gençlik Şampiyonaları kesinlikle kişisel vurgularım arasında yer alıyor.

 

Sporun halihazırdaki başarı ve popülerlik dalgasını tam olarak yararlanmak için yapılması gereken şey nedir?

 

Genç boksörlerimize yatırım yapmaya devam etmeliyiz. Elit Takımımızın yaş ortalaması 20 yaşında ve finansman artışıyla daha düzenli olarak daha fazla boksör yetiştirip evde ve yurtdışında daha fazla konut kampı çalıştırabiliriz.

 

İskoçya'da bayan boksunun bugünkü durumu ve daha genç kadınları spor yapmaya teşvik etmek için neler yapılmaktadır?

 

Boks boksu İskoçya'da kadın katılımında büyük artış oldu. Diğer spor dallarında daha fazla yetenek arayışı içindeyiz ve kadın boksörlerimizle bir dizi turnuvaya çıktık ve başarı elde ettik. Geleceğimiz Olimpiyat Oyunlarında kadın atletlerimizi eğitmeye ve eğitmeye devam edeceğiz ve olimpiyat oyunlarında bir tane seyretmeyi umuyoruz.

 

Önümüzdeki Olimpik Çevrim'den Tokyo 2020'ye olan hedefleriniz neler?

 

Önümüzdeki Avrupa Şampiyonaları boyunca boksörlerimizin birçoğu 2017 Dünya Şampiyonası'na katılmalarını umuyor ve halihazırda sahip olduğumuz yeteneği ile Hamburg'da madalya kazandırabileceğimizden şüphe yok. 2018 Commonwealth Oyunları için madalya hedefi beş veya daha fazla, ancak bu Commonwealth Oyunları İskoçya'nın bize tahsis ettiği son boksör sayısına bağlı olacaktır. GB Programında şu anda üç boksöre sahibiz ve ortaya çıkan yetenekle birleşince, İskoçya'nın Tokyo 2020'de temsil edilememesinin hiçbir sebebi yok.

 

AIBA, AIBA Ailesi ile daha yakın ilişkiler sürdürmeye devam ettiği için, bu hafta boks gelişimine yönelik ziyareti ne kadar önemli?

 

Bu hafta AIBA ziyaretinin önemini ve Dr Wu'nun kendisinin de katılımıyla bu ziyaretin tüm Boks Şövalye Ailesi'ne olan etkisinin benzeri görülmemiş olduğunu ifade edemiyorum. Bu hafta oluşturulan heyecan ve ilgi, boksörler, kulüpler ve taraftarlar için sporun profilini her yönden artıracaktır.

Yorum
wapp.pngWhatsApp
kmk® | web tasarım programları ile hazırlanmıştır.