+90 5458161618
info@boksacademy.com
Fas boksunun önde gelen ismi Makfouni Abdellatif, geçtiğimiz Kasım ayında Saint Petersburg'da düzenlenen 2016 AIBA Gençlik Dünya Şampiyonasında görev yapan nitelikli bir 3-Star R & J. Fas, Afrika'nın 2017 Yılına hazırlanırken, Abdellatif, inisiyatifin sırrı ve Afrika boksunun 2017 yılı için başarısı ve Tokyo 2020 Olimpiyatları'nda başarılı olmasını sağladığını ortaya koyuyor.
Makfouni Abdellatif Afrika Boks Yılında

Kıtada boks etkinliğinin artması için Afrika Yılı girişimi ne kadar önemli?

Bence, son 20 yılda boks popülaritesi istikrarlı bir şekilde artmaktadır, bu nedenle Afrika Yılının programı ilgi çekici hale getirebilecek ve halk arasında boks kurmaya yardımcı olacaktır. Gelecek nesilleri spor dünyasına çekerler.

Nasıl ve neden boks dünyasında çalışmaya başladınız ve hayatınıza neler kazandırdı?

İlk önce boksu ele almıştım, çünkü bir spor olarak bana gerçekten çekiciydi. Ayrıca, kardeşlerim eğitim alıyor ve kutuya alıyorlardı, bu yüzden ben de ilgilenmek istedim ve oradan büyüdüm. Boks, bana insanlarla etkileşimde bulunmamda ve günlük hayatımda kendimi nasıl uyguladığım konusunda bana yardımcı olan belirli bir değer verdi. Boks yapmak için çok borçluyum.

Ülkenizdeki şu andaki boks durumunuz nedir?

Şu anda boks, uluslararası turnuvalarda gösterdiğimiz son başarıların bir sonucu olarak, Fas'taki kadınlar ve erkekler arasında popülaritenin gerçek bir yükseliş eğilimindedir. Bence Afrika, yeni bir Olimpiyat şampiyonu üretmeye hazır ve bu da daha sonra spor dalına yeni bir dalga dalgası başlatacak. Güney Afrika gibi bir ülke, Olimpiyat boks altını alma kapasitesine sahiptir.

Şu anki Afrika boks kahramanları kim?

Kahramanlarım Faslı Muhammed Rabii, Gana'lı Ömer Abdul, Kamerun'lı N'Jikam Hasan N'dam ve Cezayir'in Abdelkader Chadi'dir.

Afrika boks simgelerinin bir sonraki dalgasını teşvik etmek için yapılması gerekenler nelerdir?

Daha pek çok ülkede eğitim merkezleri kurmamız gerekiyor, böylece çok sayıda yüksek Hakem ve Hakem üretmeye başlayıp sporu ileriye götürebiliriz. Bu aslında Afrika Yılı tarafından doğrudan ele alındı, bu nedenle görevlilerimizi artıracak şekilde sporun diğer alanlarında olumlu bir etki göreceğimizi düşünüyorum.

Yorum
wapp.pngWhatsApp
kmk® | web tasarım programları ile hazırlanmıştır.