+90 5458161618
info@boksacademy.com
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli boks takımı ile Fenerbahçe Boks takımı ikili dostluk müsabakasında karşı karşıya geldiler.
Kıbrıs ve Fenerbahçe Boks Hazırlık Maçı

Kıbrıs Lefkoşa Atatürk kapalı spor salonunun ev sahipliğinde düzenlenen organizasyona Fenerbahçe boks şubesi 7 boksör ile katıldı. Kıbrıs Milli takımı 91 kg sporcusu sakatlığından dolayı maça çıkamayınca 6 boksör ringde mücadele etti.

Fenerbahçe Boks şubesi boksörlerinin büyük üstünlüğü ile sonuçlanan müsabakaları 6 boksörümüzün hepsi kazanarak moral depoladı.

Fenerbahçe Boks şubesi sorumlusu Mert Öztemel;

Bizim için iyi bir tecrübe oldu 7 boksörle katıldık Kıbrıslı boksörlerden biri sakatlığından dolayı müsabakaya çıkamadı ve 6 boksörümüzün hepsi ringden galip ayrıldı. Kıbrıs’ta Boks yeni yeni gelişiyor. Bu gelişmedeki en büyük pay KKTC boks federasyonu başkanı Yıltan beye aittir. Biz Fenerbahçe Boks kulübü olarak KKTC li yurttaşlarımıza Kıbrıs boksunun gelişmesi ve boksu yaygınlaştırabilmek adına katkılar sunmaya geldik. Onları istedikleri zaman Fenerbahçe Boks Kulübüne bekliyoruz. Elimizden gelen bütün katkıyı Kıbrıs’ta boksun gelişimi için yapmaya hazırız.

Fenerbahçe Boks Şubesi antrenörü Atagün Yalçınkaya;

İslam oyunları ve Avrupa şampiyonası öncesi yapılan bu maç boksörlerimizin açısından iyi bir tecrübe ve kendilerini görme şansı verdi. Bizim boksörlerimizin hepsi çok tecrübeli ve şampiyon sporcular. Kıbrıs’ta boks sporunun gelişmesi açısından Türkiye’nin en büyük kulübü olarak destek vermeye geldik. Kıbrıslı sporcuları ağırlamak onlara boks salonumuzda antrenmanlar yapmak için davet ettik. Elimizden gelen bütün katkıları yavru vatanımız için yapmaya hazırız.

Yorum
wapp.pngWhatsApp
kmk® | web tasarım programları ile hazırlanmıştır.