+90 5458161618
info@boksacademy.com
Dövüş ve savunma sporları arasında tarihin en eski ve en etkili dövüş ve savunma sporu olarak olimpiyatlarda da yer alan boks, günümüzde de en popüler dövüş sporlarından biridir.
Hangi Dövüş Sporu Yapmalısınız

Boks teknik anlamda en etkili dövüş ve savunma sporlarındandır. Boksta sanılanın aksine yumruk vurmak değil, yumruk yemeden düzgün bir savunma ile yumruk atmak en önemli temel prensiplerindendir. 

Boks antrenmanları göründüğü kadar kolay değildir. Koordinasyon, kondisyon, güç, denge, ve çabukluk gerektiren çok önemli antrenman metotlarını da içinde bulundurur.Boks antrenmanı yapan insanlarda çabuk karar verme kabiliyeti, refleks, denge ve patlayıcı kuvvet çok gelişmiştir. Boks antrenmanlarına katılan bir çok insanın, vücudundaki bütün kas grupları geliştiği gibi hem mental hemde kondisyon olarak ciğer kapasitelerini maksimum seviyelere kadar çıkarabilme kabiliyetine kavuştuklarıda bilinmektedir. 

Boks modern olimpiyat oyunlarında, olimpik olan  ve büyük bir seyirci kitlesine sahip en önemli branşlardan biridir. 

Dövüş ve savunma sporları arasındaki en teknik branş boksdur. Boksu iyi öğrenmiş bir dövüş sporcusu rakiplerinden çok daha fazla avantaja sahiptir. 

Yorum
wapp.pngWhatsApp
kmk® | web tasarım programları ile hazırlanmıştır.