+90 5458161618
info@boksacademy.com
Daniel Jacobs'ı bu cumartesi gecesini yenerek, orta siklet boks şampiyonu olan Gennady Golovkin (36-0, 33 KOs), bir süperstar haline gelerek kariyerini bir üst seviyeye çıkardı. Golovkin orta sikletin üstünde yer almaya hazırlanıyor. Tek ihtiyacı Jacobs'ı yenmek ve boks dünyasına 1 numaralı boksör olarak görülmeyi hak ettiğini göstermek.
Golovkin-Jacobs Boks Maçı Çok Yakında

Bazı hayranlar, Meksikalı yıldız Saul Canelo Alvarez'i yenene kadar Golovkin'in 1 numaralı adam olarak görülmeyeceğini düşünüyorlar. Bunun gerekli olacağını sanmıyorum. Canelo, herhangi bir bölüme yerleşmek konusunda isteksiz görünen daha yakışıklı bir savaşçı. Canelo ve Golden Boy Promotions'daki yönetimi, üstesinden geldikleri boksörlerde çok seçicidir. Golovkin'in Kanelo'ya göre onun benim için en iyisi olduğunu göstermesi gerekmiyor. 

Golovkin, 18 Mart'ta, New York'taki Madison Square Garden'da HBO'nun izleme başına ödemeyle ilgili 6 gün içinde Jacobs'la ringe çıkacak. Bu sadece Golovkin'in orta kilo bölümünde en iyi dövüşçü olduğunu göstermek için büyük bir mücadele değil aynı zamanda boks dünyasına ve Canelo'ya ne tür bir PPV sayıları çekebileceğini görmesine de izin verecek.

Golovkin'in şimdiye kadarki tek PPV gayreti, Ekim 2015'te eski IBF orta ağırlık şampiyonu David Lemieux ile olan mücadelesiydi. Bu mücadele, HBO PPV'ye 150.000 dolar kazandırdı. Bunlar, yabancı bir boksörün PPV'ye ilk çıkışını sağlayan saygın sayılarıdır. Golovkin, Miguel Cotto, Floyd Mayweather Jr. ya da PPV'de Manny Pacquiao gibi son derece popüler bir dövüşçü ile ringe çıkıp dövüşmenin faydasına sahip değildi.Canelo, geçmişte Mayweather ve Cotto'yu HBO PPV'da boks maçı yaptı ve şaşırtıcı bir şekilde dövüşler iyi sayılırdı.

Canelo'nun, Mayweather ve Cotto'yu kendisiyle boks ringine çıkması için alabildiklerini iddia edebilirsin, çünkü bu boksörlerden birini ciddi tehlike altına sokacak bir yumruk gücü olmaksızın iyi ama kusurlu bir boksör olarak görüldü. Mayweather ve Cotto Golovkin'le savaşmayı seçmiş olsaydı, elenerek risk altına alınırdı. Golovkin'in yumruklarının birçoğu ile özlüyor olsalar dahi, sonunda elinden çıkarma tehlikesine sokacak bir şey bulacaktı.

Golovkin'in direktörü Tom Loeffler, Fightnews.com'a "Bu muazzam bir maçtı," dedi."Her iki adamın kazanacağı çok şey var. Gennady, dünyadaki açık # 2 orta ağırlığı yenebilir, dünyadaki en iyi orta ağırlık pozisyonuna getirir. Danny Jacobs, bir gece boyunca, boks dünyasının tepesine roket atabilir. Sadece orta sıklet bölümünün üstü değil - boks sporunun tepesine. GGG'yi yener, tüm eserlerini alır ve adam olur "dedi Loeffler.

Golovkin, 18 Mart'ta bu cumartesi gecesi 29 yaşındaki Jacob'ları yenerse, orta kilo bölümünde No.1 savaşçısı olacağından hiç şüphem yok. Golovkin, 34 yaşında, bugün orta ağırlıklı birlikteki en iyi dövüşçü olarak görülüyor. Boks halkı. Bununla birlikte, 36 saç derisi koleksiyonundaki en iyi saç derisinin çok hatalı David Lemieux olduğunu göz önüne alındığında, Golovkin'in 160'da en iyi dövüşçü olduğuna inanmayan birkaç kuşkucu var. Muhtemelen Golovkin'in orta kilo bölümünde bugüne kadar dövüldüğü en iyi dövüşçüdür. Ama 6'0 "Jacobs'ı yenerek, Golovkin bugün elindeki 160 lb.lik bölgedeki en iyi dövüşçü olduğunu itiraf etmek zorunda kalacak eleştirmenlerinin çoğunu durduracak. Bu, eleştirmenlerin GGG'ye bakışlarını sürdüremeyeceğini ve hala Canelo'yu dövmediğini söylemediği anlamına gelmiyor. Bununla birlikte, Jacobs'ı yenerek, Golovkin 160 libre bölgede algılanan No.2 savaşçısını yenebileceğini gösterecektir.

Canelo, savaşları aramak için farklı bölümler halinde yüzen hibrid bir savaş türünün daha fazlasıdır. Canelo şu an sadece bir bölümde savaşmıyor ve gelecekte değişmeyeceğinden şüpheleniyorum. Canelo orta sıklet bölümüne yerleştiğinde bile 147 ve 154 pound'luk kavga ağırlıkları ile savaşma alışkanlığına devam edeceğini düşünüyorum. Canelo bu savaşçıları 160 lb ağırlığa kadar çekerse şaşırmam. Bir kere orta ağırlık birimi evini evine çağırıyor.

Loeffler, "Birçok kişi Danny'nin Gennady için en zor test olduğunu düşünüyor," dedi."Jacobs fiziksel olarak Gennady'den çok daha büyük; O büyük güç ve el hızına sahiptir.Birçok insana göre, GGG'yi kimse yenemezse, Danny en iyi şansa sahiptir. Dünya 18 Mart'ta izliyor olacak "diye ekledi Loeffler.

Yorum
wapp.pngWhatsApp
kmk® | web tasarım programları ile hazırlanmıştır.