+90 5458161618
Romanya'da ev sahipliğinde düzenlenen Avrupa 22 Yaş Altı Boks Şampiyonası'nda mücadele eden 3 boksörümüz ringden 3 bronz madalya kazanarak ayrıldı.
    Fenerbahçeli Milli boksörlerimiz Avrupa 22 Yaş Altı Boks Şampiyonası’nda Bronz Madalyanın sahibi oldu


Avrupa 22 Yaş Altı Boks Şampiyonası yarı final mücadelesinde ringe çıkan 60 kiloda Hakan Doğan Ukraynalı rakibi Yaroslav Khartsyz’e 3-2, 56 kiloda Ali İhsan Alagaş İngiliz rakibi Peter McGrail’e 5-0 ve 64 kiloda Volkan Gökçek İngiliz rakibi Luke McCormack’e 4-1 mağlup olarak turnuvaya bu turda veda ettiler ve bronz madalya kazandılar.

Fenerbahçe boks şubesi sorumlusu Mert Öztemel; sporcularımızın performansları gelecek vaad ediyor. Bu sporcularımıza Fenerbahçe boks şubesi olarak elimizden geldiğince sahip çıkmaya onları olimpiyat oyunlarına taşımaya çalışıyoruz.

Boksörlerimizin aldıkları bronz madalyalar ilerdeki yıllarda altın rengine dönüşecektir. Fenerbahçe spor kulübü başkanı Sn Aziz Yıldırım’a bizlere verdiği destekler için sonsuz teşekkür ediyoruz diye konuştu.

Sözlerine şöyle devam eden Mert Öztemel;

Alt yapıdan çok iyi ve kaliteli sporcularımız genç antrenörlerimiz nezaretinde yetişiyor.Burada madalya kazanan ağabeylerini örnek alıyorlar.Onlarda gelecekte madalya kazanan ağabeyleri gibi birer şampiyon olacaklar

Fenerbahçe Boks şubesi olarak üzerimize düşeni yapıyor ay yıldızlı forma altında bizleri yemsil edebilecek kaliteli boksörler yetiştiriyoruz. Boks kursumuza bütün çocuklarımızı kurs almaları için bekliyoruz

Yorum
wapp.pngWhatsApp