+90 5458161618
Türkiye Boks Federasyonu’nun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Lütfü Okuyucu Türkiye Büyük Erkekler Ferdi Boks Şampiyonası, 16-21 Aralık tarihlerinde Rize’de yapıldı. Fenerbahçe Boks Şubesi 8 altın madalya kazandı
Fenerbahçe Boks Şubesinden 8 Altın Madalya

Türkiye Büyük Erkekler Ferdi Boks Şampiyonası’nda ringe çıkan 17 boksörümüzden 16’sı madalya kazandı. Rize’de yapılan Türkiye Boks Şmpiyonasında başarılı bir performans gösteren Fenerbahçe Boks Şubesi, şampiyonayı; 8 altın, 4 gümüş ve 4 bronz madalya ile tamamladı.

Milli boksör ve Uluslararası boks hakemi merhum Lütfü Okuyucu adına düzenlenen şampiyonaya 25 ilden 86 sporcu katıldı.

Yenişehir Spor Salonu’nun ev sahipliğinde düzenlenen şampiyonada finalde ringe çıkan sporcularımızdan; 52 kg Batuhan Çiftçi, 56 kg Ali İhsan Alagaş, 60 kg Hakan Doğan, 64 kg Volkan Göçek, 69 kg Onur Şipal, 75 kg Önder Şipal, 81 kg Burak Aksın ve +91 Eren Uzun altın madalya kazandı.52 kg Muhammed Ünlü, 56 kg Selçuk Eker, 81 kg Gençkan Yağmur ve +91 Canberk Ertan gümüş madalyanın sahibi olurken, 49 kg Ramazan Özbağanlı, 64 kg Muhammed Gültekin, 69 kg Yakup Şener ve Hakan Kanyar ise bronz madalyada kaldı.

Fenerbahçe boks şubesi Antrenörlermizden Atagün Yalçınkaya;

Türkiye büyük erkekler ferdi boks şampiyonasında 10 siklette 8 altın madalya alarak kırılması çok zor bir rekora imza attık. Sporcularımızın performansı gerçekten rakiplerine göre çok iyi. Fenerbahçe boks şubesi olarak çıtayı devamlı üst sıralarda tutuyoruz. Hedefimiz boksörlerimizin Avrupa, Dünya ve Olimpiyat oyunlarında madalya alması. Bizler üzerimize düşen görevi yaptık, bundan sonrası Türkiye Boks Federasyonunda ve Milli takım antrenörlerinde. Boks Milli takımına göndereceğimiz Fenerbahçe Boks şubesindeki sporcularımız sezon sonuna kadar milli takım kamplarında çalışacaklar. Bütün milli sporcularımıza şimdiden başarılar diliyorum şeklinde konuştu. 

Yorum
wapp.pngWhatsApp