+90 5458161618
İstanbul Boks Şampiyonası maçlarında ringe çıkan Fenerbahçe boks şubesinden sporcularımız ringe damga vurdu.
Fenerbahçe Boks Şubesinden 17 Madalya

İstanbul Boks Şampiyonası maçlarında ringe çıkan Fenerbahçe boks şubesinden sporcularımız ringe damga vurdu.

Müsabakaya çıkan boksörlermiz; 7 altın, 7 gümüş ve 3 bronz madalyanın sahibi oldular. Madalya kazanan 17 boksörümüz de Türkiye Şampiyonası'nda mücadele etmek amacıyla düzenlenecek olan grup müsabakalarına katılmaya hak kazandılar.

Sarıyer Spor Salonu’nun ev sahipliğinde 23-27 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen İstanbul Boks Şampiyonası Eleme maçları bugün yapılan final müsabakalarıyla tamamlandı.

Finalde ringe çıkan Fenerbahçeli boksörlerden 52 kg Serdar Abay, 56 kg Selçuk Eker, 60 kg Hakan Doğan, 64 kg Volkan Göçek, 75 kg Tugay Erdemir, 81 kg Gençkan Yağmur ile +91 kg’de Eren Uzan rakiplerini mağlup ederek, altın madalyanın sahibi oldular.

Final müsabakasına çıkan diğer boksörlermiz 49 kg Ramazan Özboğanlı, 56 kg Ali İhsan Alagaş, 64 kg Muhammet Gültekin, 69 kg Onur Şipal, 75 kg Önder Şipal, 81 kg Burak Akısn ve +91 kg’da Canberk Ertan gümüş, 69 kg Hakan Kanyar, 75 kg Hasan Ozan ve 81 kg Furkan Medetoğlu bronz madalyada kaldı.

Fenerbahçe boks şubesi antrenörlermizden Atagün Yalçınkaya;

İstanbul şampiyonasında ringe çıkan Fenerbahçe boks şubesi sporcularımızın aldığı başarılı sonuçlar bizleri oldukça memnun etti. Bundan sonra bölgesel grup müsabakaları var. Hedefimiz en çok sporcu ile Türkiye boks şampiyonasına katılabilmek. Fenerbahçe boks şubesi Türk boksunun lokomotifidir. Türk sporuna ve Türk boksuna yaptığımız katkılar ortada. Bizlere bu imkanı sağlıyan başkanımız Aziz Yıldırım ve Boks şube sorumlumuz Mert Öztemel’e sonsuz teşekkür ediyoruz diye konuştu.

 

Yorum
wapp.pngWhatsApp