+90 5458161618
Türkiye Boks Federasyonu, Türkiye Büyük Erkekler Ferdi Boks Şampiyonası’nın Rize’de yapılacağını açıkladı. Fenerbahçe Boks Şubesi en kalabalık kafile olarak Rize'de yarini alacak
Fenerbahçe Boks Şubesi Rize'ye Gidecek

Hatırlanacağı üzere Türkiye Şampiyonası öncesinde Aydın, Amasya ve Iğdır’da grup maçlarını yapılmıştı. Elemelerde dereceye giren ilk 4 sporcunun Rize’de ringe çıkıp madalya almaya çalışacaklar.
Büyük Erkekler kategorisinde yılın en büyük organizasyonunun 16 Aralık’taki teknik toplantı ile başlayacak "İlk maç 17 Aralık’ta oynanacak. Türkiye genelinden çok sayıda sporcunun katılacağı şampiyona 21 Aralık’ta oynanacak final müsabakaları ile tamamlanacak. Müsabakalar Mart Yenişehir Spor Salonu’ndaki gerçekleşecek.

Türkiye Ferdi Boks şampiyonası öncesi açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Boks şubesi antrenörlerinden Atagün Yalçınkaya;

Yılın en önemli maçı bizler için. Türkiye’nin dört bir yanından boksörler Türkiye şampiyonu olabilmek ve Milli forma ile ülkemizi temsil edebilmek için kıyasıya bir yarış içinde olacak. Bizler Fenerbahçe Boks Şubesi olarak müsabakaya çok iyi hazırlandık ve en kalabalık kafile olarak Türkiye boks şampiyonasındaki yerimizi alacağız. Hedefimiz en çok altın alabilen spor kulübü olmak ve Milli tamımıza sporcu göndermek diye konuştu.

 

Yorum
wapp.pngWhatsApp