+90 5458161618
info@boksacademy.com
Liselerde öğrenci olan sporcu boksörler Elazığ’da ringe çıktı.Türkiye’nin dört bir yanından boks maçları için Elazığ’a gelen boksörler ringde kıyasıya mücadele etti
Elazığ’da Liseli Boksörler Ringde Mücadele Etti

Elazığ Yakup Kılıç Kapalı Spor Salonu’nda 8-13 Mayıs tarihleri arasında yapılan ve 65 ilden 520 sporcunun katıldığı bu önemli organizasyonda liseli boksörler şampiyon olabilmek için kıyasıya mücadele ederken, Elazığlı  boks severler organizasyona büyük ilgi gösterdi.

Büyük çekişmelere sahne olan müsabakaların ardından kendi sıkletinde 1. olarak altın madalya kazanan boksörler şu şekilde

46 kg – Metehan Adıgüzel,

 48 kg – Samet Gümüş,

50 kg – Eray Muştu,

52 kg Yasin Övünç,

 54 kg Tahsin Korkmaz,

 57 kg Utku Kürşat Özhan,

60 kg Yiğit Us,

 63 kg Ahmet Zengi,

 66 kg İbrahim Karaman,

70 kg Mazlum Kanyar,

75 kg Ersin Turkan,

80 kg Muhammed Miraç Demirci,

 +80 kg Abuzer Topaloğlu.


 

Türkiye boks federasyonu ve okul sporları federasyonunun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Liselerarası Türkiye Boks şampiyonasının ardın şampiyon olan boksörler Liselerarası Avrupa boks şampiyonasına gitme hakkı elde ettiler.

Okul sporları için çok önemli bir organizasyon yapıldığını söyleyen Türkiye Boks federasyonu başkanı Gözgeç boksun ilkokullara kadar inebilmesi ve okullarda gerekli hassasiyetin gösterilmesi adına çok önemli çalışmalar yapıyoruz ve çalışmalarımızın karşılığını yavaş yavaş almaya başlıyoruz diye konuştu.

Yorum
wapp.pngWhatsApp
kmk® | web tasarım programları ile hazırlanmıştır.