+90 5458161618
info@boksacademy.com
Boks sporunda ayaklar ve eller arasındaki koordinasyon çok önemlidir.El ve ayakların duruşu, vuruşu ve savunmayı bütün vücudu kullanarak koordine etmesi için ip atlama antrenmanı bir boksör için çok faydalıdır..
Boksta İp Atlamanın Faydaları

Boks sporunda ayaklar ve eller arasındaki koordinasyon çok önemlidir.El ve ayakların  duruşu, vuruşu ve savunmayı bütün vücudu kullanarak koordine etmesi için ip atlama antrenmanı bir boksör için çok faydalıdır. Boks sporunda ayaklar üzerinde dengeli kalabilmek, el ve ayak koordinasyonunu sağlayabilmek için yapılması gereken en önemli boks antrenmanı ip atlamaktır.

İp atlarken bokstaki manevralar ve ayak hareketleri gibi parmak uçlarında ip atlamak gerekir. Boksta ip atlamak koordinasyonu geliştirir, bacak kaslarının gelişmesini ve ayakların ringde yorulmasını engeller, daha dirençli olmasını sağlar.Bir boksörün ayakta kalmasını sağlayacak en önemli antrenman ip atlama antrenmanıdır.Bir boksör her boks antrenmanı ve sonrası en az 10 dk ip atlamalıdır.

Koşu sporları kilolu insanlarda, diz kapaklarına baskıyı arttırıp sakatlanmalara neden olabilir. Ama ip atlama her hangi bir sağlık problemi yaşanmaz.

Uzmanlara göre 1 saat yağılan ip atlama antrenmanında 1000 kaloriye kadar yağ yakma sağlanır. İp atlama antrenmanında kalbin atışı  120’nin hep üstündedir.

Boksta ip atlamak basen, kalça,baldır, kol ve omuzdaki kaslarla koordine sağlanır ve boks antrenmanı sonrası bile uzun süre metabolizmanın hızını yüksek tutar. Buda yüksek düzeyde yağ yakımı sağlar.

Yorum
wapp.pngWhatsApp
kmk® | web tasarım programları ile hazırlanmıştır.