+90 5458161618
info@boksacademy.com
Boksörler puan alabilmek için rakiplerinin puan alıcı bölgelerine yumruk vurmak zorundadırlar. Bu puanları almanın belli başlı kuralları vardır.Bunlar; atak, kontra atak, ileri, geri ve yanlara puan alıcı yumruk vurmaktır.
Boksta Atak Nasıl Yapılır

Boksta Atak nasıl yapılır

Boksta atak yapabilmek için ayaklarımızın çok kontrollü olması gerekir eğer ayaklarımız bozuk ise düzgün bir atak yerine kontra bir yumruk ile yere düşmemiz kaçınılmaz olur.

Boksta birinci atağımızda yumruk vuramıyorsak ikili ve üçlü ataklar diye tabir ettiğimiz atak yumruklar vurulur. Bir boksör rakibine karşı atak yapacaksa sol direkleri ve ayakları ile rakiple arasındaki yumruk mesafesini iyi ayarlayıp ona göre atağını gerçekleştirmesi gerekir. Rakiple yumruk mesafesini ayarlayamadığımız boşa giden her yumruk adeta kendi kendinize vurmuş gibi etki gösterir ve sizi kondisyon olarak da bitirir.

Boksda atak yumruk vururken aklımızda bulunması gereken en önemli kurallardan biride kafanızı eğmeden rakibi görerek yumruk vurmaktır. Görmeden vurduğunuz her yumruğu boşa sallar ve rakibin kontralarına maruz kalabilirsiniz. 

Yorum
wapp.pngWhatsApp
kmk® | web tasarım programları ile hazırlanmıştır.