+90 5458161618
info@boksacademy.com
17 ülke, Taşkent'te ASBC Kıta Şampiyonasını için 2017 AIBA Dünya Şampiyonası başladı ve boksörler bu şampiyona için hazırlıklarını tamamladı
Boksörler Hamburg'daki Dünya Şampiyonası İçin Kota Sınavında

2017 ASBC Asya Kıtalararası Boks Şampiyonası, Pazar günü Taşkent'te yeni şampiyonların taçlandığı, heyecan verici finallerin hafta sonu, savunulan yumruklar ve gard kapanışları, bu yılki AIBA Dünya Şampiyonası için yeterlilik yerlerini teyit etti. Sekiz gün süren şampiyona için sonunda 17 ülke Hamburg'daki Dünya boks şampiyonası için boksörler kota hakkına sahip oldu ve Asya'daki AIBA Ailesi'nin birliği, Özbekistan'ı takiben tüm Taishan ekipmanlarının Nepal Boks Federasyonu'na bağışlanmasının altını çizdi. Boks Federasyonu, Suriye ve Afganistan ekiplerinin masraflarını karşılayarak diğer NF'ler için dayanışma gösterdi.

 

Finallerin ilk gününde Özbekistan'ın Rio 2016 Olimpiyat Oyunları bronz madalya sahibi Murodjon Akhmadaliev, Çin'in Jiawei Zhang'ı Bantamweight (56 kg) seviyesinde yenen bazı akıllı agresif bokslarla yenerek kararlaştırıldı. İki yıl önce Doha Dünya Şampiyonasında bronz madalya kazanan Özbek Elnur Abduraimov, daha sonra Hindistan'ın Shiva Thapa a karşı üstün bir Hafif (60kg) finalini kazandı.

 

Yine Cumartesi günü ev sahipliği yapan İsrail Madrimov, Güney Kore'nin etkileyici Dongyun Lee'yi Orta Kilo (75kg) altın madalya kazanmak için mağlup ederken, Hafif Ağır (81kg) seviyesinde Rio 2016 Olimpiyat gümüş madalya uzmanı Bektemir Meliküziev, Kazakistan'ın Yerik Alzhanov'u şık bir solak pabes ile güvence altına aldı. boks. Bir başka Rio 2016 gümüş madalya kazanan Kazakistanlı Vassiliy Levit, daha sonra ASBC unvanını korumak için Hindistan Sumit Sangwan'a karşı güçlü bir performans gösterdi.

 

Cumartesi günkü kutlamalarda büyük kazananlar arasında Endonezya'nın Simon Makarawe (56kg) Simon Makarawe ve Japonya'nın Ryomei Tanaka, Kazakistan Ulusal Hafif (60kg) Şampiyonu Adilet Kurmetov ve Tanaka'nın takım arkadaşı Arashi Morisaka vardı. Türkmenistanlı Azizbek Achilov, Orta kiloda (75 kg) zafer kazandı ve Filipin'in sert Eumir Felix Marcial tarafından Hamburg'da katılacak.

 

Tacikistan'ın 19 yaşındaki Shabbos Negmatulloev, Malezya'nın Adil Hafiz Mohamed Pauzi'ye karşı Light Heavyweight (81kg) kutucuğunu, Pakistan'ın Awais Ali Khan'la birlikte Dünya Şampiyonasına geçmesini sağlamak için hak etti. Bunun öncesinde Özbekistan yeni gelen Sanjar Tursunov ve Çin'in Rio 2016 Olimpiyat Fengkai Yu, Dünya Şampiyonalarına ulaşma hayalini gerçekleştirmek için Ağırlık (91kg) kutularını kazandı.

 

Pazar günü, popüler Çinli Hasanboy Dusmatov'un altın madalya kazanması ve Mangolia'nın Gan-Erdene Gankhuyağı'yla ilgili kapsamlı bir zaferle Turnuva'nın Boxer'ı ile başladığı, Light Flyweights (49kg) oldu. Çifte Hamburg'da, Suriye ve Endonezya'nın Cornelis Kwangu Langu üyeleri Hussin Al Masri tarafından bir araya gelecek.

 

Hafif ağırlıkta (52kg) Özbek Jasurbek Latipov, Koreli Kim Inkyu'ya hak kazanmıştı, Japonya'nın Ryusei Baba ve Hindistan'ın Kavinder Bisht'i şutla niteleyerek hak kazandı. Ikboljon Kholdorov, bir başka zorlu Moğolistan'dan Chinzorig Baatarsukh'u altın yenecek şekilde ortaya çıkan en son yerel Hafif Welterweight (64kg) yetenek oldu ve Sri Lanka Duşan Saparamadu ve Çinli Wang Gang da, Hamburg'u izleyen dört ay içinde Hamburg'da şerefleneceklerdi. Kutu açma başarıları.

 

Galibiyetler (69kg) Özbekistan'ın Shakhram Giyasov'u kazandı ve Kazakhstan'ın kazanan finalist Daniyar Yeleussinov ve kutlama şampiyonu olan Ahmad Ghossoun ve Hindistan'ın Commonwealth Oyunları'nın galibi Manoj Kumar tarafından Hamburg'da bir araya gelecekler. Süper Büyük Ağırlıklar (+91kg) turnuvayı kapadı; Özbek Bakhodir Jalolov, Kazakistanlı rakibi Kamshybek Kunkabayev'i Güney Koreli Dohyeon Kim ve Hindistan Satish Kumar'ın şampiyonalarını ve 2017 Dünya Şampiyonası'na katılma haklarını kazanmasının ardından üstlendi.

 

Yorum
wapp.pngWhatsApp
kmk® | web tasarım programları ile hazırlanmıştır.