+90 5458161618
info@boksacademy.com
Boks ile Kickboks arasındaki fark boksta sadece eller kullanılır kickboksta ise hem eller hem ayaklar kullanılır
Boks İle Kickboks Arasındaki Fark Nedir

Boksmu kickboksmu daha teknik hangisini yapmalıyım diyorsanız bizler sizlere tabiki boks diyeceğiz. Boksun tarihte 5.000 yıllık geçmişi vardır. Boks modern olimpiyat oyunlarında yerini almış ilk dövüş sporlarından biridir. Boksun tekniği  ve antrenmanını yapmak ve öğrenmek zordur. Herkes boksör olamaz. Zaten boksör olamayan boks milli takımının 3. ve 4. sporcuları kickboksa geçerek dünya şampiyonu olduğuna defalarca kez şahitlik etmişizdir. Boks branşını çok iyi uygulayan bir kickboks sporcusunun yenilme ihtimali çok zayıftır.

Kickboks, taekvondo ve boksun karışık olarak yapılması ile meydana gelmiştir. Tekniği boksa göre çok zayıftır. Daha çok müsabakalarda sokak kavgasını andıran maçlar izleriz. 

Yetişkinler için spor olarak yapılabilecek en iyi dövüş ve savunma sporu bokstur. Kickboksa başlayan yetişkin bir birey elastikeyitini kaybettiği için bacaklarını yeterince açamaz. Doğru teknikle tekme atamayan kursiyerlerde sakatlanma oranı çok yüksektir. 

Dünyaca ünlü modellerin dahi boks yaptığını ve dünyanın en çok para kazanan sporcunun bir boksör olduğunuda hatırlatmak isteriz. 

Boks branşının tekniklerini çok iyi almış bir sporcu bütün dövüş sporlarında başarılı olma  oranını çok yüksek seviyelere çıkarmış demektir.

En son dünyaca ünlü  bir kafes dövüşçüsü (UFC) Mac Gregor ile boks maçı yapan boksun efsane ismi Floyd Mayweather neredeyse kedinin fare ile oynadığı gibi oynamış ve Mac Gregor'u 9. Raundda nakavt etmiştir. 

Yorum
wapp.pngWhatsApp
kmk® | web tasarım programları ile hazırlanmıştır.