+90 5458161618
info@boksacademy.com
Fenerbahçe Boks Şubesi’nin kurucularından ve Fenerbahçe’de bir dönem başkanlık yapmış olan İsmet Uluğ’un anısına düzenlenecek olan Fenerbahçe Boks ile Almanya'dan TG WORMS Kulübü arasında oynanacak ’’Boks Gecesi’’, 6 Mayıs 2017 Cumartesi günü saat Maltepe Yalçın Kızılay Spor Salonu’nun ev sahipliğinde gerçekleşecek. Saat 19.30’da başlayacak turnuvanın basın toplantısı, bugün Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi Basın Toplantı Odası’nda gerçekleştirildi.
Boks Gecesi İçin Basın Toplantısı Yapıldı


Toplantıya Amatör Şubeler Koordinatörümüz Fikret Çekinkaya, Fenerbahçe Boks Şubesi Kaptanı Mert Öztemel,  Almanya'dan TG WORMS Kulübü Başkan Yılmaz İlkay Arın ve antrenörü Ömer Patır, Olimpiyat 2.’si eski boksör ve Boks Şubesi antrenörlerimizden Atagün Yalçınkaya katıldı.

Toplantıda ilk sözü alan Fenerbahçe Boks Şubesi sorumlusu Mert Öztemel, “Fenerbahçe Boks Şubesi’nin ve Boks Academy’nin ortak organizasyonu ile buradayız. Boks Şubesi sporcularının uluslararası tecrübelerinin artması adına, Almanya'nın TG WORMS takımıyla ikili bir boks gecesi düzenliyoruz ve bunu da bir büyüğümüzün anısına yapmak istedik. İsmet Uluğ  Fenerbahçe’nin eski başkanı, boksörü ve futbolcusudur. İsmet abimizin anısına bu boks gecesini yapacağız. İsmet Uluğ, 1914’lü yıllarda futbol oynarken boks takımını kurmuş, işgal kuvvetlerine karşı büyük maçlar yapmışlar ve Türk Halkının Fenerbahçe’ye sempati duymasına büyük katkı sağlamışlar. Gündüz futbol,  geceleri boks maçlarına çıkarak tarihi görev yapmıştır. Bundan sonraki yıllarda da bunun tekrarlamak ve profesyonel boks arenasına dönüştürmek istiyoruz. Tüm Fenerbahçelileri bu organizasyona bekleriz çok güzel bir boks gecesi yaşatacağız” dedi.

Amatör Şubeler Koordinatörümüz Fikret Çetinkaya, “Bugün burada ikili bir boks gecesinin basın toplantısını yapıyoruz. Bu boks turnuvası, Kulübümüzün değerli büyüklerinden İsmet Uluğ adına yapılacak. Boks Şubemiz  geçtiğimiz yıllarda Almanya’da geçtiğimiz günlerde de Kıbrıs’ta bir turnuvaya katıldı. Son olimpiyatlarda 6 boksörle Türkiye’yi Fenerbahçe temsil etti.  2020 hatta 2024 olimpiyatlarına başkanımız Aziz Yıldırım’ın gösterdiği hedef doğrultusunda kenetlenmiş durumdayız. Sahip olduğumuz her branşta Türkiye’yi olimpiyatta  temsil edecek sporcular yetiştirmeye başlıyoruz. Ciddi fedakarlıklar yapıyoruz. İnşallah Devlet de bu amatör branşlarda, gerek vergi düzenlemeleri gerek diğer düzenlemeleri yaparak bizim gibi kulüplere destek verir. Fenerbahçe futbolun dışındaki branşlarada ciddi yatırımlar yapıyor.  Bunların hepsi maddi kaynağa dayanıyor. Ülkemizde sponsorluk bilinci tam anlamıyla oturmadı umarım bu bilinçte gelişir. Bizim gibi kulüplere destek verilmesi lazım. Bu amatör branşlara bu kadar fedakarlık gösteren Başkanımıza ve Yönetim Kurulumuza teşekkür ediyorum. Boks Şubesinin sorumlusu Mert Bey’ antrenör ve sporculara da teşekkür ediyorum. Cumartesi akşamı güzel müsabakalar izlemek için bekliyoruz” dedi.


Boks gecesi hakkında bilgiler veren Atagün, Yalçınkaya iki takımın boksörleri arasında  56, 60, 64, 69(2), 75, 81, 91 kilogramlarda toplam 8 maçın yapıyacağını belirterek, “Birbirinden değerli boksörlerimizin İsmet Uluğ anısına yapacağı boks maçlarına sahne olacak.Bu boks gecesini il defa yapıyoruz bu gecelerin devamı gelecek.Bu amatör boks karşılaşmalarını profesyonel arenaya taşıma düşüncesindeyiz.Umarım bir rüya gerçek olur ve bu tarz boks gecelerini çok sık hale getiririz.Sayın Başkanımız Aziz Yıldırım’a,  Mert Öztemel’e., Fikret Çetinkaya’ya çok teşekkür ederiz. Maltepe Belediyesi’ne Maltepe Belediyesi’nden Uğur Şahin Bey'e çok teşekkür ediyoruz. İnşallah bu gecelerin devamını getirmeye çalışacağız. Cumartesi günü saat 19.30’da tüm boks severleri bekliyoruz” dedi.

Toplantı, boks gecesine katılacak  boksörlerin tartılması ve face to face  yapılmasıyla sona erdi. 

Yorum
wapp.pngWhatsApp
kmk® | web tasarım programları ile hazırlanmıştır.