+90 5458161618
info@boksacademy.com
Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de 12-22 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek 4. İslami Oyunları’nda Büyük Erkekler boks Milli takımımızın rakipleri çekilen kuralar sonucu netlik kazandı.
Bakü’de Boks Milli Takımımızın Rakipleri Belli Oldu

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, ülkemizin 21 branşta 339 sporcu ile madalya mücadelesi vereceğini hatırlatarak, boks branşında ise 31 ülkeden 113 boksörün ringde mücadele edeceğini söyledi.

Kura çekimini boks milli takımı ile birlikte Bakü’de takip eden Başkan Gözgeç, “İslam Oyunları’nda ülkemizi boksta 10 sporcumuzla temsil edeceğiz. Biz, sporcularımızın en iyi şekilde hazırlanabilmesi için elimizden geleni yaptık. Şimdi sıra onlarda. Geriye sadece yarından itibaren başlayacak maçlarda en iyi performansı ortaya koymak kaldı. İnşallah sadece boks için değil, diğer tüm branşlarda da ülkemiz için çok güzel bir oyunlar dönemi olur” dedi.

Boks milli takımımızın başında ünlü Kübalı antrenör ilk sınavını verecek ve bu büyük organizasyonda boksörlerimizin en iyi şekilde ringde rakiplerine karşı mücadele etmesini sağlayacak.

Boks milli takımızın antrenörlerinden biride Trabzon bölgesi antrenörlerimizden Davut Çınarlar;

Boks milli takımı olarak güzel bir hazırlık dönemi geçirdik.Boksörlerimizi en iyi şekilde Bakü’de düzenlenecek İslam oyunlarına hazırladık bundan sonrası onların performansına ve maç şansına kalmış.Masada bir talihsizliğe uğramazsak en az 4-5 madalya alacağımızı düşünüyorum diye konuştu

Bugün çekilen kuraların ardından büyük erkekler boks milli takımımızın rakipleri şu şekilde

49 kg Tolgahan Öztürk – Omid Ahmadisafa (IRI)

52 kg Ömer Koç – Masud Yusifzada (AZE)

56 kg Selçuk Eker - BAY

60 kg Hakan Doğan – Joel Williamson (GUY)

64 kg Volkan Gökçek - BAY

69 kg Önder Şipal – Zeyad Eashash (JOR)

75 kg İhsan Erdoğan - BAY

81 kg Cem Karlıdağ - BAY

91 kg Burak Aksın – Shatlyk Saryyev (TKM)

+91 kg Eren Uzun - BAY

Yorum
wapp.pngWhatsApp
kmk® | web tasarım programları ile hazırlanmıştır.