+90 5458161618
info@boksacademy.com
Hindistan'daki AIBA 2017 Komisyon Toplantıları Tokyo 2020 Olimpik oyunları için dinamik bir yol haritası oluşturuyor
Aiba Boksta 2020 Olimpiyat Hazırlığı Toplantısı Yaptı

 

Hindistan Boks Federasyonu, 27-28 Şubat tarihleri ​​arasında Tokyo 2020 oyunlarına yönelik önerilerinin kesinleştiği ve paylaşıldığı iki günlük toplantılar için 100'den fazla AIBA Komisyon üyesinden bir heyeti memnuniyetle karşıladı.

AIBA Komisyonları, spor için önemli gelişmeler planlamaya devam ederek, boks her alanda on yıllarca kolektif uzmanlık Yeni Delhi'de toplandı. Tokyo 2020 boks yarışmasının yapısını optimize etme konusuna odaklanarak yeni Olimpik Çevrimin ilk reformları üzerine kurulan toplantılar, Ar-Ge ve T & R Komisyonlarının Ar-Ge operasyonlarındaki değişikliklere ilişkin önerilerini sundukları 2016 yılı sonunda başlatıldı ve Geliştirilmiş bir Takvim.

Bu önemli yapısal reformlar halihazırda denenerek onaylandı ve Yeni Delhi'deki görüşmeler Tokyo'daki kadın boks ağırlık kategorilerinde bir artışa odaklandı ve IOC'nin Gündem 2020'de belirtilen toplumsal cinsiyet eşitliği önceliği doğrultusunda Tıbbi Komisyon'dan gelen daha fazla girdi sağlandı Seçkin erkekler yarışmalarına uygun olarak başlık korumasının kaldırılması konusundaki devam eden araştırmalar hakkında. Eğitim programları, Afrika Kıtası Eski Projesi ile birlikte gündemde etik ve değerlerin yüksek olduğu, AFBC Başkanı Sayın Kelani Bayor'un girişi ile geniş çaplı Komisyon katılımını sağlamaya devam etti.

"Yeni Delhi Komisyon toplantıları, bir sonraki Olimpiyat Döngüsü boyunca AIBA'nın organizasyon, katılımın kapsamı ve yetkililerin performansı açısından gördüğümüz en güçlü Olimpiyat Boks yarışması için unsurları yerleştireceğinden şüphe duymuyoruz. AIBA, bu tartışmalarda liderliği ele geçirmek ve baş testlerinde Tokyo 2020'yi tespit ettikten sonra, AIBA'nın şu anki döngüye öncelik vermesine ve bunları harekete geçirebilmesine her zaman yetki vermemiz bizim niyetimizdi "dedi. AIBA Başkan Dr. Ching-Kuo Wu.

Sporcular ve Gençlik Komisyonu

Boksörlere spor gelişiminde bir ses vermek için gelişmiş iletişim kanallarının oluşturulması, öncelikle AIBA Etik Kurallarına bağlı olarak sporcuların eğitilmesine öncelik verilecek.

Koçlar Komisyonu

Giriş seviyesinde bir E-öğrenme platformunun geliştirilmesi yoluyla komisyon, dünyanın dört bir yanındaki daha deneyimli antrenörlerin kurslarının sayısının artmasıyla birlikte mesleğin temellerini öğrenmek için hevesli antrenörler için kanallar açacak.

Disiplin Kurulu

Komisyon, muhtemel yaptırımlara ve ihlallere karşı cezalandırmalara ilişkin daha fazla farkındalık sağlamak için HeadsUp eğitim platformunu kullanarak 2017 yılında AIBA Kurallarını ve Kodlarını tüm AIBA üyeleri arasında güçlendirecek ve yaygınlaştıracaktır.

Pazarlama Komisyonu

Komisyon, AIBA markasını geliştirmek için 2017'yi kullanacak ve dünyanın en büyük boksörlerinin yeni pazarları kucaklamak ve AIBA'nın küresel yayıncılarla olan ortaklıklarını genişletme kariyerindeki oluşum rolünü tanımasını güçleştirecek.

Tıp Komisyonu

AIBA'nın boksu dopingten korumak için WADA ile devam eden işbirliği, boksörler, antrenörler ve NF'lerin kendileri için en son bilgilere sahip olmalarına yardımcı olmak için güncellenmiş yasaklanmış maddeler listeleri de dahil olmak üzere bir tıbbi veritabanı oluşturulması yoluyla geliştirilecektir.

Hakemler ve Hakimler Komisyonu

Komisyon, tüm yetkililer için gözden geçirilmiş bir Ar-Ge el kitabının yayınlanmasının yanı sıra Ar-Ge topluluğunun daha az erişilebilir UF'lerde kurulmasına yardımcı olacak bir e-öğrenme platformunun oluşturulmasıyla birlikte teknolojiyi de kucaklayacak ve aynı zamanda artan oranlarda görevlilerin havuzunu her seviyede genişletecektir Dünya çapında öğretim görevlisi ve kurs sayısı.

Teknik ve Kurallar Komisyonu

Kadın Olimpiyat boks turnuvasını 57kg ve 69kg ağırlık kategorilerini kapsayacak şekilde genişletme tavsiyesi, NF'lere hazırlıklarında yardımcı olmak için istikrarlı bir nitelik yolunun oluşturulmasının yanı sıra Tokyo 2020 döngüsünde T & R önceliğidir.

Kadın Komisyonu

Tokyo 2020 boks yarışmasında kadınların artan katılımı ve komisyonların tamamı arasında önceliklerin yanı sıra, kadın üniformalarının yeniden tasarımına yönelik araştırmalar da ihtiyaçlarına göre belirlendi.

WSB Komisyonu

World Series of Boks yarışması, olimpiyat yeterliliğine doğrudan girebilecek daha ilgi çekici ve etkili bir sistem sunmak için sıralamasını yeniden yapılandırmayı ve formatın rekabet ortamında test edilebilmesi için yeni franchise'ların bir defaya mahsus olarak yaratılmasını isteyecektir .

AIBA, Hindistan Boks Federasyonu'ndaki desteğinin altını çiziyor

Geçen yılın Eylül ayında seçilen Cumhurbaşkanı Ajay Singh'e bağlı yeni Hindistan Boks Federasyonu (BFI) yönetimine destek sinyali veren 2017 Komisyon Toplantıları'nın yeri olarak Hindistan seçildi. Hindistan'ın AIBA'ya tam üyeliği, 2016'nın sonundaki Olağanüstü Kongre'de oybirliğiyle kabul edildi ve Delhi'de oldukça başarılı ve üretken bir iki günün ardından AIBA,

Yorum
wapp.pngWhatsApp
kmk® | web tasarım programları ile hazırlanmıştır.