+90 5458161618
info@boksacademy.com
Ünlü boks promotörü Oscar De La Hoya, Meksikalı yıldızlar Saul "Canelo" Alvarez ve Julio Cesar Chavez Jr arasındaki 6 Mayısta yapılacak boks maçı için çok konuşan Floyd Mayweather a tekrar boks maçı yapmasını teklif etti.27 yaşındaki Canelo ile rövanş yapın.
De La Hoya; Mayweather ve Canelo  tekrar ringe çıksın

 

Mayweather 2013 yılında hakemlerin çoğunluk kararı ile Canelo yenmişti. De La Hoya, sonuçların Mayweather ve Canelo arasındaki bir rövanşta farklı olacağına inanıyor. De La Hoya, dövüşçüsü Canelo'nun bir rövanşta nakavt ile Mayweather'ı döveceğini düşünüyor.

Mayweather bu Cuma 40 yaşına girecek. Artık boks yapmadan emekli olmuş ve boksörlerle mücadele etmek istemiyor. Bunun yerine, Mayweather bir boks olayında MMA yıldızı Conor McGregor ile boks maçına çıkmak istiyor. Mayweather ve McGregor bir yıldır birbirleriyle savaşmaktan ileri geri söz ediyorlar ve bu boks maçı hala olmamıştı. Birçok boks tutkunuylaadeta dalga geçiliyor..

De La Hoya, Sports Illustrated aracılığıyla "Floyd büyük bir dövüş yapmak, devasa bir dövüş yapmak istiyorsa, dövüşebileceği tek kişi Canelo Alvarez" dedi.

De La Hoya, HBO'nun izleme başına ücretle ilgili 6 Mayıs tarihli Canelo-Chavez Jr. adlı mücadelesinde boks taraftarlarının ilgisini çekmek için hareketsiz bırakılmamış gibi görünüyor.

Mayele'yi Canelo'ya karşı bir rövanş olarak çağırmak, De La Hoya'nın Canelo ve Chavez Jr. arasındaki mücadeleye ilgi duyması şeffaf bir harekettir. Sadece De La Hoya'nın, 45 yaşındaki Shane Mosley, Alfredo Angulo, James Kirkland, Amir Han ve Liam Smith gibi Canelo'nun dövüştüğü diğer boksörlerin listesinde çalışmaya başlamasını umuyorum. De La Hoya son birkaç yıl içinde Canelo'yu bir çok uyuşmazlığa sokmuştur. De La Hoya, 2014'te Erislandy Lara ile olan yakın dövüşünden bu yana Canelo için hazırlanan maçta seçici oldu.

De La Hoya'nın şu anda Canelo için düşürdüğü isim olması gereken boksör, son 2 yıldır emekli olan Mayweather gibi bir savaşçı değil, Gennady Golovkin'tir. Acaba neden De La Hoya'nın Golovkin'in  söyleyemiyor. Boks seyircisinin Canelo ile dövüşünü görmek istediği boksör bu. Mayweather eski bir boksör ve artık günümüz boks dünyası ile çokta alakalı değil.

Yorum
wapp.pngWhatsApp
kmk® | web tasarım programları ile hazırlanmıştır.