+90 5458161618
info@boksacademy.com
AFBC Afrika Boks Kıtası Başkanı Sayın Kelani Bayor 2017'in etkisini tartışıyor Afrika yılının kıtanın boks geleceğine büyük katkıları olacak
2017 Afrika Boks Yılı Olacak

16 Mart'ta resmi olarak başlatılmasını takiben 2017 Afrika Yılı çevresindeki etkinlikler, eğitim girişimleri, atölye çalışmaları ve sertifikasyon kurslarının atletlere, antrenörlere, yetkililere ve NF personeline sunulacağı 12 bölgesel Hub'u içeren ciddi bir şekilde başlayacak. Afrika Boks Konfederasyonu (AFBC) Başkanı olarak Sayın Kelani Bayor, bu önemli Legacy Projesinin uygulanmasının denetlenmesinde ve kıtanın Ulusal Federasyonlarının 54'ü arasında işbirliğinin sağlanmasıyla, sporu büyütmek için bu benzersiz fırsatı en üst düzeye çıkarmak için merkezi bir rol oynayacak Ülkelerinde boks yapıyorlar.

Afrikalılar için boks  AIBA'nın kıtayı 2017 için ön plana çıkaracağı bir yıl olacak

Afrika kıtasının bize getirdiği fark Kıbrıs'ımız boksu için çok önemlidir. 2015'te All-Africa Games'de Brazaville'de AIBA Başkanı Dr Wu ile bir araya geldik ve Afrika boksunun tuttuğu potansiyeli ve bunu nasıl gerçekleştirebildiğimizi tartıştık. Yeni olimpik döngü şu anda tamamen sürmekte olan bu konsept, 54 Ulusal Federasyonumuzun boksörlerini Tokyo 2020 için nitelikli hale getirme yolunda başlayacakları mükemmel bir fırsattır ve burada her zaman olduğu gibi sporcularımızın olabildiğince fazla başarı elde etmesini istiyoruz 

Afrika Yılı boyunca neyi başarmayı umuyorsunuz?

Önemli olan, kendimizi ve NF'lerimizi gerçekçi, ulaşılabilir hedeflerimize koyduk ve önümüzdeki yıllarda kıtada boks yararlanacak planları hayata geçiriyoruz. Bu, sağlam tesislerimiz üzerine kurulması, kaynakları en üst düzeye çıkarmak için ortaklıklar kurması ve koçluk standartlarını yükseltme, görevde bulunma ve tabii ki boks etme anlamına gelmesi, böylece en büyük turnuvalara ev sahipliği yapabilir ve sporda en büyük isimleri üretebiliriz.

Önümüzdeki 12 ay içinde üzerinde odaklanmak istediğiniz belirli alanlar nelerdir?

Geliştirmek için bakabileceğimiz pek çok yönün olduğunu biliyoruz. AFBC yeni web sitesini geçen yılın sonunda başlattı ve yalnızca birkaç değil tüm NF'lerimizin faaliyetlerini hem boksörlerimize, hem de daha geniş bir topluluğa ve AIBA Ailesine yeterince haber veren bir noktaya ulaşmak istiyoruz. Eşit olarak AFBC AIBA ile sürekli diyalog içindedir ve onlara geri verdiğimiz bilgileri emilmek ve paydaşlarıyla paylaşabilmek için NF'lerimize güvenebilmeliyiz.

 

Boksörlerimizin üst düzeyde performans göstermesi için daha fazla fırsat yaratma konusunda NF'leri, geçmişte bu kadar başarılı olmuş bölgesel yarışmalara canlandırmak için komşularıyla birlikte çalışmaya teşvik edeceğiz. Bu turnuvalarda daha fazla kendine yeterli olabilmemiz için daha nitelikli Halkalı Doktorlara ve ITOlara ihtiyacımız var; en iyi takvimi belirlemek için AIBA ile birlikte çalışıyoruz; böylece AFBC Continental dahil 2017 yılındaki atölye, seminer ve kursların tarihlerini teyit edebiliriz. Şampiyona Brazzaville, böylece tüm alanlarda en iyi uygulama standartlarını yükseltebiliriz.

Uzun vadeli, sporda büyümek için hedefleriniz nerede?

Tabandan sağlanan boks gelişiminin kadınları boks dalına dahil etmeye yönelik kilit faktör olduğu söylenebilir. Tokyo'nun 2020 öncesinde eşitliğin IOC için önemli bir hedef olduğunu biliyoruz ve Ulusal Federasyonlarımız ile başarmak için çok çalışıyoruz. Sporumuzun geleceği boksörlerin gelecek kuşaklar kadar aydınlık olması nedeniyle her iki cinste de Gençlik ve Gençlik eğitimi ve rekabet fırsatlarının artması öncelikli olmalı. Sonuçta boksörlerimizden daha fazlasını, APB ve WSB boksu alanlarında gelişmelerine ve Afrika boksunu haritaya koymalarına olanak tanıyan sağlam ve sürdürülebilir bir kariyer yolunu sunmak istiyoruz.

Yorum
wapp.pngWhatsApp
kmk® | web tasarım programları ile hazırlanmıştır.